Konica Minolta įžvalgos dėl etikečių ir pakuočių pramonės prognozių 2024 m.

| 8 sausio 2024

Sacha-Vittorio Paolucci, Konica Minolta Business Solutions Europe pramoninės spaudos verslo plėtros vadovo komentaras

Pasaulyje, kuriame vyrauja neapibrėžtumas ir kuriame pastebimas pasaulinis spaudos gamybos nuosmukis, džiugina tai, kad skaitmeninės etiketės, pakuotės ir puošybos spauda išlieka perspektyvios.


Didesnio automatizavimo ir novatoriškų galutinių ekosistemų poreikis ir toliau bus vienas iš svarbiausių darbotvarkės klausimų, o tai bus pagrindinė pramonės suinteresuotųjų šalių, pvz., gamintojų, prekių ženklų ir tiekėjų, varomoji jėga. Didesnis dėmesys pakuočių ir etikečių sektorių gamybos procesams taip pat padeda perdirbėjams permąstyti naujas spaudos galimybes.

Ženklinimo ir pakavimo reikalavimai tampa vis sudėtingesni, nes didėja duomenų poreikis, griežtėja atitiktis ir reguliavimo aplinka, todėl tiekimo grandinė vis dažniau remiasi ženklinimu kaip svarbiu atsekamumo šaltiniu.


Augimo potencialas


Visi šie veiksniai rodo, kad Europos ir viso pasaulio skaitmeninių etikečių ir pakuočių rinkos gali dar labiau augti. "Skaitmeniniu būdu atspausdintų pakuočių paklausa apskritai išliko didelė, o tokie produktai, kaip etiketės, gaminamos dideliais tiražais ir nebeapsiriboja tik trumpalaikiais reklaminiais darbais", - teigiama "Smithers" pasaulinėje spausdinimo įrangos rinkų apžvalgoje¹. Taip pat ir skaitmeniniu būdu atspausdinto gofruotojo kartono paklausa pakuočių pramonėje buvo didelė. 

Gamyba, mažmeninė prekyba, transportavimas, tekstilė, maistas ir gėrimai bei logistika – visi svarbūs veiksniai, dėl kurių skaitmeninė etikečių gamyba tapo pagrindine technologija, o daugelis pakuočių rinkų atsidūrė lūžio taške ir yra subrendusios skaitmeninei gamybai.


Gėrimų rinka pereina prie skaitmeninių technologijų


Gėrimų verslas - tai vienas iš sektorių, kuriame artimiausiais metais matysime, kaip klientai, naudodami skaitmeninį etikečių spausdinimą ir etikečių puošybą, smarkiai plės savo verslą. Lako ir folijos taktiliniai efektai tampa vis svarbesni vyno pirkėjams priimant sprendimus. Daugiau apie apčiuopiamus "wow!" efektus ant medijos galite sužinoti perskaitę specialų Konica Minolta tinklaraštį čia.  

Pasitikėjimą skaitmeniniu būdu pagamintomis vyno etiketėmis patvirtina ir pramonės ekspertai². "Per ateinančius penkerius metus naujos skaitmeninės puošybos technologijos skatins naudoti trumpesnius tiražus, o tai vyno rinka noriai priims", - teigiama "Smithers" ataskaitoje. "Be to, daugėjant aukščiausios kainos vynų, vyndariams vis svarbesnis tampa etiketėje integruotas saugumas ir apsauga nuo klastojimo."

Kovos su klastojimu galimybės, įskaitant novatorišką ir modernų rašalinio spausdinimo pritaikymo projektą su Industrial Inkjet Ltd (IIJ), buvo svarbi mūsų dalyvavimo parodoje Labelexpo praėjusį rugsėjį dalis. Mūsų AccurioLabel 230 etikečių spausdinimo įrenginys buvo sukonfigūruotas su Grafisk Maskinfabrik (GM) DC330Mini. IIJ, kuris yra pripažintas pasauliniu saugumo spaudos su UV dažais ekspertu.


Spaudos galimybės vyndariams


Mūsų ilgametis klientas Firus Druck yra vienas iš pavyzdžių, kaip jo plėtra skaitmeninių etikečių gamybos srityje buvo tiesiog įspūdinga. Vietos, nacionalinius ir tarptautinius vyno gamintojus aptarnaujantis tiekėjas, vienas pirmųjų Accurio Label 400 - naujausio mūsų asortimente esančio etikečių spaudos įrenginio - klientų. Visą istoriją galite perskaityti čia ir pažiūrėti YouTube čia.  


Būdami Europos skaitmeninių etikečių spaudos sistemų (Infosource duomenimis) rinkos dalies lyderiai, ir toliau plėtosime ribas, kad padėtume gamintojams atskleisti savo spausdinimo galimybes. Manome, kad glaudesnis bendradarbiavimas su klientais ir partneriais, nuolatiniai įsipareigojimai iš esmės keisti spausdinimo technologijas ir didinti efektyvumą bus labai svarbūs artimiausiais metais.Programinė įranga, darbo eigos ir procesų automatizavimas kartu su debesijos sprendimais taip pat yra pagrindiniai efektyvumo veiksniai siekiant „išmaniosios spaustuvės“.


Įsipareigojimas klientams ir inovacijoms


Praėjusį rugsėjį vykusioje parodoje Labelexpo pademonstravome savo tvirtą įsipareigojimą klientams ir naujovėms. Ši paroda tapo puikia proga paskelbti, kad šiuo metu visame pasaulyje yra įdiegta daugiau kaip 1 200 mūsų AccurioLabel mašinų. Ir tai yra rinka, į kurią įžengėme mažiau nei prieš dešimtmetį. 

Nepaisant skaitmeninių etikečių gamybos pagyvėjimo, teigiama, kad bendros šio sektoriaus augimo prognozės yra "švelnios". Remiantis naujausia "Finat³" rinkos analize, tai tęsis bent iki 2024 m. pirmojo pusmečio. 


Viena iš neigiamų tendencijų yra "nuolatinis e. prekybos pardavimų, kurie pastaraisiais metais buvo svarbus veiksnys, lėtėjimas". "Lėtėjimas išliks, nes postpandeminiai vėjai silpsta, o didelė infliacija ir didėjančios palūkanų normos smarkiai riboja paklausą", - sakoma ataskaitoje. Nepaisant to, kad padarėme didžiulę pažangą etikečių rinkose, taip pat pripažįstame didelius iššūkius, su kuriais ateinančiais metais susidurs mūsų klientai. Tačiau mūsų nuojauta yra ta, kad problemos, su kuriomis jie susiduria, pavyzdžiui, žaliavų tiekimas, palengvės. Taip yra nepaisant Gartner⁴ ataskaitos, kurioje nurodoma 2021 m. atlikta apklausa, kuri atskleidė, kad 68 % tiekimo grandinės lyderių nuolat komentavo didelio poveikio sutrikimus ir kad 79 % organizacijų, kuriose dirba daugiau nei 500 darbuotojų, nori būti geriau pasiruošusios rizikai per ateinančius kelerius metus.


Įsipareigojimas vykdyti aktyvias mokymo programas


Be pasiūlos ir paklausos problemų, visi mūsų klientai, įskaitant spaudos įmones, tiekėjus, CRD ir korporacijas, nėra apsaugoti nuo kitų netiesioginių pasaulio įvykių padarinių. Dėl pandemijos ir priverstinio uždarymo nemažai patyrusių darbuotojų išėjo į pensiją anksčiau laiko, todėl dar labiau trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, be to, vis dažniau norima dirbti iš namų.

Tačiau manome, kad mūsų klientai sieks skirti daugiau lėšų patrauklioms mokymo programoms, nuolatiniam darbuotojų tobulėjimui, taip pat darbo ir asmeninio gyvenimo derinimui. Dėl to, kad mūsų įrenginiais klientams yra lengva naudotis, darbo vietos jų ieškomiems talentams tampa patrauklesnės. O kodėl gi nepasirūpinus, kad būtų įdarbinta daugiau jaunų talentų - ir patiems juos apmokyti! Daugiau apie mūsų požiūrį galite paskaityti šiame tinklaraštyje⁵

Ateityje vis svarbesnė bus "Industry 5.0" - besiformuojantis industrializacijos etapas, kuriame žmonės dirba kartu su pažangiomis technologijomis ir dirbtinio intelekto valdomais robotais, kad būtų patobulinti darbo vietos procesai. Visa tai į "Industry 4.0" sugrąžins žmogiškąjį aspektą, taip pat padidins atsparumą ir didesnį dėmesį tvarumui.

Kad ir kas mūsų lauktų ateityje, esame įsipareigoję teikti geriausias įmanomas paslaugas visiems savo darbuotojams, klientams ir partneriams.


  
¹ Smithers, The Future of Global Print Equipment Markets to 2028. Market overview, – printing equipment markets, 2018–28, page 19
² 2 Smithers, The Impact on Changing Run Lengths in Packaging and Labels to 2027, page 146
³ Report & Analysis: The European Narrow Web Market, Finat Radar 21, Q3, page 4
⁴ Case Study: How Supply Chain Risk and Resilience Can Deliver Competitive Advantage, published June 2023
⁵ Konica Minolta, See the Potential Blog: Hire young talent – and train them yourself!