Konica Minolta išskiria penkias svarbias tendencijas, kurios formuos ir darys įtaką skaitmeninei darbo vietai

| 6 gruodžio 2023

Skaitmeninės darbo vietos nuolatinė raida ir plėtra buvo labai akivaizdi 2023 m. Ji ir toliau vaidina pagrindinį vaidmenį sėkmingai sudarant sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, transformuojant šiuolaikinį biurą į geografiškai išsklaidytą, tačiau vieningą erdvę, skatinant hibridinio darbo tendenciją, kurią ir toliau palaiko daugelis verslo sektorių. Skaitmeninei darbo vietai 2024 m. savo įtaką darys ir platesni veiksniai, įskaitant pasaulinę klimato krizę, didėjančią pragyvenimo išlaidų krizę ir infliaciją, taip pat geopolitinius konfliktus ir karus. Organizacijoms ir įmonėms stengiantis išlikti ekonomiškai efektyvioms ir konkurencingoms, kartu atsižvelgiant į kintančius darbuotojų lūkesčius ir poreikius, taip pat į nuolatinius kvalifikuotų darbuotojų trūkumo iššūkius, skaitmeninės darbo vietos technologijų reikšmė ir toliau didės. Be to, jos vaidmuo užtikrinant darbuotojų pasitenkinimą, jų išlaikymą ir talentų pritraukimą taps vis svarbesnis.


Tendencija 1: Pažangus dirbtinio intelekto (DI) ir mašininio mokymosi naudojimas atitinkamoms užduotims automatizuoti
Naudojant automatizuotas sistemas, kuriose naudojamas dirbtinis intelektas arba mašininis mokymasis, galima automatizuoti daug laiko reikalaujančias ir pasikartojančias užduotis, todėl darbuotojai gali atlikti kitas svarbias užduotis. Pasaulyje dirbtinio intelekto rinka išaugs nuo 298 246,87 mlrd. dolerių 2024 m. iki 1 847 495,6 trln. dolerių 2030 m. Beveik pusė darbuotojų (45 proc.) prognozuoja, kad dirbtinis intelektas per ateinančius metus sukels „reikšmingų“ pokyčių jų darbe, o daugiau nei trečdalis teigė, kad dėl šių pokyčių jaučiasi prislėgti ir susirūpinę.[1] Todėl automatizuotų sistemų diegimas turi būti vykdomas protingai, etiškai, jautriai ir atsargiai, kad būtų užtikrintas darbuotojų produktyvumo didinimas, kartu gerbiant jų teises ir atliepiant platesnę visuomenės nuomonę bei rūpesčius.
 
Konica Minolta į savo informacijos valdymo sprendimus integruoja vis daugiau dirbtinio intelekto. Taip siekiama dar labiau automatizuoti darbą ir, pavyzdžiui, optinį ženklų atpažinimą, kuriam iš pradžių reikia daug mokymų, keisti dirbtiniu inteleku, kuris be pradinių mokymų gali iš karto nuskaityti informaciją iš dokumentų. Šiuo metu Konica Minolta taip pat kuria atskiras OpenAI paslaugas, skirtas apibendrinimui, sintezei, kodavimui ir Excel skaičiuoklės analizei. Jos gali būti naudojamos, pavyzdžiui, automatiškai apibendrinant dokumentus ar sudarant prognozes.
 
Tendencija 2: Duomenų privatumas ir saugumas
2023 m. sausio 16 d. įsigaliojo ES direktyva NIS2 (2022 m. Tinklų ir informacinių sistemų direktyva), kuri iki 2024 m. spalio 17 d. turi būti įtvirtinta visų ES valstybių narių teisės aktuose. Ja siekiama sustiprinti Europos ypatingos svarbos infrastruktūros ir pagrindinių paslaugų operatorių kibernetinį atsparumą. Atsižvelgiant į nuolatinę grėsmę - ypač 2023 m. kibernetinių atakų skaičius vėl smarkiai išaugo (naujausios "Check Point" tyrimų ataskaitos[2]) duomenimis, 2023 m. I ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, savaitinių kibernetinių atakų visame pasaulyje padaugėjo 7%) - ir NIS2 fone, daugeliui įmonių reikės dar geriau apsisaugoti, kad padidintų svarbiausių sistemų ir procesų atsparumą. Klientai taip pat kelia kartelę: dauguma (87%) vartotojų teigia, kad jie nebendraus su įmone, jei jiems kyla abejonių dėl jos saugumo praktikos.[3]
 
Visų pirma organizacijos turi apsvarstyti pažangias kibernetinio saugumo priemones, pavyzdžiui, daugiafaktorinį autentifikavimą, šifravimą ir saugius debesijos saugojimo sprendimus. Čia labai svarbi profesionalių saugumo partnerių, tokių kaip Konica Minolta, pagalba, teikiant tokias paslaugas kaip: tapatybės, duomenų ir galinių taškų apsauga, atsarginių kopijų valdymo paslaugos bei nuotolinė stebėsena.
 
Tendencija 3: Darbuotojų gerovė ir įsitraukimas
Darbuotojai yra vertingiausi organizacijos ištekliai. Darbuotojų gerovė ir įsitraukimas yra labai svarbūs, ypač vis labiau konkurencingoje talentų rinkoje, kurią dar labiau apsunkins besikeičiantys Z kartos darbuotojų lūkesčiai darbe (49%. renkasi darbą ir (arba) darbdavį pagal asmenines vertybes[4]), senėjanti visuomenė (2015-2050 m. vyresnių nei 60 m. žmonių skaičius pasaulyje beveik padvigubės - nuo 12% iki 22%[5]) ir įgūdžių trūkumas[6], visa tai didina spaudimą ir esamiems darbuotojams. Lankstus darbo grafikas, parama psichikos sveikatai, tinkamos skaitmeninės darbuotojų patirties užtikrinimas ir ištekliai, skirti didesnei darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrai, - visa tai yra labai svarbi kaip "pareigos rūpintis" darbuotojais dalis.
 
Pavyzdžiui, Konica Minolta vykdo programą the Flourish programme, kuri remia visus darbo patirties aspektus, įskaitant asmeninį tobulėjimą ir augimą, sveikatą ir gerovę bei talentų ir pasiekimų puoselėjimą. Konica Minolta taip pat skatina įvairovę, lygybę ir visų darbuotojų įtrauktį, pavyzdžiui, vykdydama tokias programas kaip Woman2Lead and ShePlus, kurdama darbuotojų išteklių grupes, pavyzdžiui, LGBTQ+ network VIBRANT arba didindama informuotumą apie neįgaliųjų įtrauktį. Be to, bendrovė suteikia galimybę lanksčiai dirbti biure, iš namų arba mišriai, kad būtų užtikrinta geresnė darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra.
 
Tendencija 4: Tolesnis bendradarbiavimas debesyje
Hibridinį ir nuotolinį darbą užtikrina debesijos ryšio ir bendradarbiavimo sistemos, todėl tolesnis jų diegimas ir tobulinimas užtikrins, kad darbuotojai ir toliau sklandžiai ir produktyviai dirbtų kartu. Bendradarbiavimo programinės įrangos rinkos metinis augimo tempas yra 2%[7]. Didžiausias bendradarbiavimo įrankių augimo segmentas yra komandinio darbo programos mobiliesiems įrenginiams, kurios leidžia darbuotojams sėkmingai dirbti kartu nepriklausomai nuo jų buvimo vietos[8].
 
Būdama Microsoft debesijos sprendimų partnerė, Konica Minolta akredituota ekspertų komanda gali padėti bet kokio dydžio ir tipo organizacijoms pasinaudoti visais Microsoft įrankių asortimento teikiamais bendravimo ir bendradarbiavimo privalumais. Tai apima Microsoft 365, įskaitant Microsoft Teams, kuri padeda įmonėms geriau organizuoti ir bendrauti su darbuotojais.

Tendencija 5: Tvarumas ir technologijų palaikymas
2024 m. svarstant apie skaitmeninę darbo vietą, tvarumo aspektas taps dar svarbesnis. Iš esmės kyla klausimas, kokiu mastu skaitmeninė transformacija su savo technologijomis ir besikeičiančia darbo vietos praktika gali būti didesnio tvarumo darbo vietoje varomoji jėga. Turbūt vienas iš labiausiai apčiuopiamų pavyzdžių, kaip skaitmeninimas sumažina išteklių naudojimą ir kartu duoda didelę naudą verslo rezultatams, yra popieriaus naudojimo verslo procesuose mažinimas, ypač turint omenyje, kad vidutiniškai 50% įmonių atliekų sudaro popierius.[9] Debesijos ir bendradarbiavimo priemonės leidžia bendradarbiauti nuotoliniu būdu, todėl sumažėja poreikis vykti į biurą ar keliauti lėktuvu į susitikimus. Debesijos sprendimai taip pat gali būti tvaresni nei vietiniai sprendimai, jei atsižvelgiama į tam tikrus veiksnius (elektros energijos suvartojimą, vandens suvartojimą, įrenginių naudojimo trukmę, skaitmeninį valymą). Pavyzdžiui, debesų kompiuterijos serveriai, kurie veikia naudodami 100% atsinaujinančią elektros energiją, per metus suvartoja tik pusę CO2e/serveriui, palyginti su patalpose esančiais serveriais, naudojančiais atsinaujinančią elektros energiją. Vietiniai serveriai, be atsinaujinančios elektros energijos, suvartoja energijos net šešis kartus daugiau.[10]
 
Konica Minolta taikydama Intelligent Connected Workplace metodą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama skaitmeniniam bendradarbiavimui ir pažangiems, popierinių dokumentų nenaudojantiems procesams, stengiasi labiau atsižvelgti į tvarumo aspektą. Be Microsoft 365 bendradarbiavimo sprendimų, bendrovė taip pat siūlo infrastruktūros kaip paslaugos (IaaS) ir programinės įrangos kaip paslaugos (SaaS) sprendimus savo duomenų centruose, kurie turi ISO14001 sertifikatą ir naudoja 100% atsinaujinančios energijos. Būtiniems aptarnavimo iškvietimams Konica Minolta remiasi vaizdine nuotolinio aptarnavimo priemone AIRe Link, kuri nuo 2020 m. jau sutaupė 23 567 apsilankymus vietoje, 911 295 kilometrus ir 330 tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų.[11].

 

quotation marks

Kadangi darbo vieta toliau vystosi ir keičiasi, tikėtina, kad ir toliau bus remiamasi technologijomis ir pažangesniais darbo būdais, pritaikant automatizavimo privalumus. Dėl pasaulinių neramumų ir nuolatinio ekonominio spaudimo, taip pat ilgalaikių iššūkių, tokių kaip gilėjanti klimato krizė ir pasaulyje senstanti visuomenė, lankstūs ir tvarūs darbo metodai dar niekada nebuvo tokie svarbūs. Štai kodėl Konica Minolta yra įsipareigojusi remti skaitmeninės darbo vietos evoliuciją, kad visus šiuos poreikius patenkintų vienas ekspertinio lygmens tiekėjas, o organizacijos galėtų visiškai ramiai susitelkti į savo pagrindinę veiklą.

Olaf Lorenz

Tarptautinės rinkodaros skyriaus vadovas, Konica Minolta Business Solutions Europe


[1] Nearly half of European workers expect AI to 'significantly' impact their jobs by 2024, Euronews, 2023, https://www.euronews.com/next/2023/09/13/nearly-half-of-european-workers-expect-ai-to-significantly-impact-their-jobs-by-2024  

[2] Global Cyber Attacks Rise by 7% in Q1 2023, Infosecurity Magazine, 2023, https://www.infosecurity-magazine.com/news/global-cyber-attacks-rise-7-q1-2023/

[3] 50 Eye Opening Data Privacy Statistics for 2023, Enzuzo, 2023, https://www.enzuzo.com/blog/data-privacy-statistics
 

[4] For Millennials And Gen Zs, Social Issues Are Top Of Mind—Here’s How Organizations Can Drive Meaningful Change, Forbes, 2021, https://www.forbes.com/sites/deloitte/2021/07/22/for-millennials-and-gen-zs-social-issues-are-top-of-mind-heres-how-organizations-can-drive-meaningful-change/?sh=54e2d6cb450c  

[5] Ageing and health, WHO, 2022, https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/ageing-and-health  

[6] Commission report finds labour and skills shortages persist and looks at possible ways to tackle them, European Commission, 2023, https://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=89&furtherNews=yes&newsId=10619  

[7] Collaboration Software - Worldwide, Statista, 2023, https://www.statista.com/outlook/tmo/software/productivity-software/collaboration-software/worldwide#revenue 

[8] 70 Essential Online Collaboration Software Statistics: 2023 Market Share Analysis & Data, Finances Online, 2023, https://financesonline.com/online-collaboration-software-statistics/  

[9] Paper Waste Facts, The World Counts, 2023, https://www.theworldcounts.com/stories/paper-waste-facts

[10] The Carbon Footprint of Servers, Go Climate, 2022, https://www.goclimate.com/blog/the-carbon-footprint-of-servers/

[11] As of January 2023