Koronavirusas ir etikečių pramonė - „Konica Minolta“ įžvalgos

| 18 birželio 2020

Besikeičianti „Covid-19“ padėtis pateikė naujų ir precedento neturinčių iššūkių viso pasaulio ekonomikai, tačiau etikečių pramonė ir toliau užims svarbų vaidmenį pasaulinėje gamybos, tiekimo ir vartojimo grandinėje.


Etiketės yra viena iš būtiniausių dalių pasaulinėje prekių tiekimo grandinėje ir yra gyvybiškai svarbi informacijos perdavimo priemonė. Jas turi visos kasdienio vartojimo prekės, pavyzdžiui, maisto, gėrimų ir namų apyvokos prekės. Etiketės perteikia esminę informaciją, nurodo prekės dydį ar svorį, sudedamąsias dalis arba instrukcijas - etiketė yra labai svarbi prekės sudedamoji dalis.


Visoje Europoje vyriausybės ėmėsi priemonių, kad būtų apribotas pandemijos poveikis žmonėms bei ekonomikai ir daugeliu atvejų paskelbė kritinių profesijų ir sektorių sąrašus, kuriems numatomos įstatymų išimtys ar lengvatos „Covid-19“ kontekste. Nors ne visada tai aiškiai nurodyta, tačiau akivaizdu, kad etikečių ir pakuočių sektoriai yra itin svarbi dviejų svarbiausių sektorių tiekimo grandinės dalis: sveikatos priežiūros ir maisto tiekimo.


Mike'as Fairley, „Label Academy“ ir „Labels and Labelling Magazine“ įkūrėjas, straipsnyje, kuriame pateikiamos gairės dėl koronaviruso, teigia, kad platesnei etikečių pramonei iš esmės nepastebėtas jos pagrindinis vaidmuo palaikant ir tiekiant visus reikalingus etikečių produktus ir komponentus. Esminis etikečių ir jų gamybai reikalingų medžiagų, technologijų ir spausdinimo sprendimų vaidmuo turi būti visapusiškai pripažintas kaip būtiniausias.



Partnerystė ir dalijimasis kolektyvinėmis žiniomis etikečių pramonėje apie tai, kokių priemonių imasi įmonės, norėdamos sustabdyti koronaviruso plitimą ir išlaikyti darbuotojus saugius, - tai „FINAT”, Europos lipnių etikečių pramonės asociacijos, tema. Ji taip pat pabrėžė, kad lipnios etiketės ir pakuotės užima ypatingai svarbią visos infrastruktūros dalį maisto ir medicinos sektoriuose.


 


Kaip pabrėžia FINAT „Covid-19“geriausioje praktikoje, kai kurie nariai imasi platesnių priemonių, nei rekomenduoja vietos valdžia ir visuomenės sveikatos institutai. Tiekėjai sunkiai dirba, kad užtikrintų nuolatinį ir saugų produktų ir paslaugų tiekimą klientams, kol jie valdys pasaulinę koronaviruso situaciją. Transportas yra vienas iš šių svarbių aspektų.


Europos Komisija glaudžiai bendradarbiauja su kitomis tarpvalstybinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Europos Parlamentas, ir verslo organizacijos tokiose srityse kaip sienų valdymas, tam kad dabartinės pandemijos metu kroviniai galėtų judėti visoje Europos Sąjungoje. Europos Komisija pateikė praktines gaires, užtikrinančias nuolatinį prekių srautą per Europą žaliosiomis  linijomis, kurios apima nacionalinių priemonių, kurių ėmėsi atskiros šalys, apžvalgą.


Visų komunikacijos platformų suinteresuotieji taip pat naudojasi šiais precedento neturinčiais laikais, kad suteiktų žinių apie koronaviruso poveikį etikečių sektoriui. Pavyzdį galima rasti „Etiketės ir ženklinimas etiketėse“, kur įmonės pateikia naujienas apie savo produktų ir paslaugų tiekimą klientams koronaviruso metu. Vienas šaltinis reguliariai atnaujinamiems pandemijos rodikliams yra „Financial Times“, taip pat gausiai cituojami „Johns Hopkins“ universiteto duomenys.


Iberijos nenutrūkstamų etikečių gamintojų asociacija „AIFEC“ sako, kad sektorius nuo koronaviruso pandemijos sugrįš žymiai stipresnis. Jos prezidentas José Ramón Benitothis teigia, kad krizė gali padėti sustiprinti etikečių, kaip esminių gaminių, svarbą, nes jie suteikia vertę prekės ženklams, suteikia informaciją vartotojams ir leidžia produktus atsekti.


Šiais neramiais laikais mes ir toliau koncentruojamės į du prioritetus. Pirmiausia norime įsitikinti, kad mūsų kolegos, klientai ir jų šeimos išliks saugūs ir sveiki. Antra, mes ir toliau teiksime savo produktus ir paslaugas klientams.


Mes teikiame praktinius patarimus, kad ir toliau padėtume formuoti idėjas visam pasauliui ir 24 val. Per parą, laikydamiesi atsidavimo klientams, bendraudami ir bendradarbiaudami. Nepaisant visų blogų naujienų koronaviruso rinkoje, mes matėme keletą teigiamų rezultatų iš daugiau nei 500 „AccurioPress“ įrenginių visame pasaulyje, iš kurių 200 yra įsikūrę Europoje, etikečių klientų bazėse. Kai kurie klientai užregistravo padidėjusią paklausą visoje Europoje, įskaitant Italiją, Norvegiją, Ukrainą ir Jungtinę Karalystę, taip pat ir kitur užsienyje.


Atliktas tyrimas parodė, kad visoje Europoje esančių „Konica Minolta AccurioLabel“ spausdinimo apimtys Kovo mėnesį padidėjo 150%, lyginant su ankstesniais mėnesiais.



Staigų spausdinimo apimties padidėjimą lėmė vartotojai, kurie pradėjo kaupti maisto ir būtiniausių produktų atsargas, todėl padidėjo ir paklausa. Skaitmeninė spauda yra vienintelė technologija, galinti greitai atlikti trumpus ir vidutinius spausdinimo darbus vos tik klientams pranešus apie išaugusį produkcijos poreikį. Kadangi daugelis įmonių sumažino darbuotojų skaičių, „AccurioLabel“ presai buvo puikus pasirinkimas, kadangi juo itin lengva naudotis.


Nuo „Covid-19“ protrūkio verslas daugiausiai koncentruojasi į farmacijos, higienos ir maisto gamybos sektorius.


Skaitmeninės produkcijos pranašumai yra puikiai žinomi ir padarė reikšmingų pokyčių visai etikečių pramonei. Trumpesni darbai, gamyba realiu laiku ir pritaikymas. Ypač kai etiketėms reikalinga aukščiausia kokybė ir greiti pakeitimai.



Norite pasikonsultuoti?

Užpildykite žemiau esančią formą arba skambinkite telefonu +370 5 210 7700