Penkios tendencijos, kurios ateinančiais metais lems skaitmenines darbo vietas ir IT sprendimus

| 17 lapkričio 2021

Penkios tendencijos, kurios ateinančiais metais lems skaitmenines darbo vietas ir IT sprendimus

Konica Minolta prognozuoja, kad 2022 m. sparti skaitmeninė transformacija, kurią paskatino pandemija, tęsis, o skaitmeninės darbo vietos taps standartu. Darbas hibridinėse komandose, kai dalis darbuotojų prisijungia nuotoliniu būdu, o kiti būna biuruose, bus labai svarbus užtikrinant patrauklią darbo vietą. Todėl organizacijos turės sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, taip pat pertvarkyti biurus. Lankstesnei darbo jėgai reikės veiksmingų bendravimo ir bendradarbiavimo priemonių, o debesijos sprendimai padės sukurti tokią hibridinę darbo erdvę. Tuo pat metu organizacijos bus priverstos apsisaugoti nuo vis labiau profesionalėjančių saugumo grėsmių. Dideli socialiniai reikalavimai taip pat turės įtakos darbo vietai: Anksčiau tvarumas IT srityje buvo skiriamasis įmonių bruožas, o dabar klimato požiūriu neutralios darbo vietos vis dažniau tampa standartine nuostata, ir tvarūs sprendimai taps visiška norma. Tačiau tuo pat metu organizacijoms sėkmingai veikti šioje itin dinamiškoje aplinkoje padeda dar vienas pokytis: greitesnis ir geresnis sprendimų priėmimas remiantis duomenimis.


1 tendencija: Duomenimis grindžiamas sprendimų priėmimas - raktas į sėkmę nepastovioje rinkos aplinkoje

2022 m. duomenimis grindžiami procesai taps dar svarbesni. Tačiau 58 proc. įmonių vis dar pasikliauja nuojauta ir patirtimi, o ne duomenimis ir faktais. "Kasdienį verslą lemia vis sudėtingesnis sprendimų priėmimas. O duomenys tampa raktu, padedančiu priimti geriau pagrįstus sprendimus - tai auksas, kurį reikia išgauti", - aiškina Olafas Lorenzas, "Konica Minolta Business Solutions Europe" Skaitmeninės transformacijos skyriaus vyresnysis generalinis direktorius. "Tikslas - transformuoti darbo vietą sujungiant žmones, erdves ir technologijas, kurios numato duomenų vertę dinamiškiems verslo pokyčiams skatinti. Dėl savo patirties valdant popierinius darbo srautus turime ekspertinių žinių, kaip šiuos darbo srautus skaitmenizuoti - galiausiai nestruktūrizuotus duomenis pakeisti į struktūrizuotus." Norint išlaisvinti verslo plėtrą, būtina nustatyti reikiamus duomenis milžiniškuose duomenų kiekiuose. Naudojant dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi (ML), tai nebebus daug laiko reikalaujantis ir sunkus rankinis procesas, kurį atlieka darbuotojai. Dirbtinis intelektas ir ML kaupia ir analizuoja didžiulius duomenų kiekius, kad rastų svarbiausias verslo įžvalgas. Pavyzdžiui, kasdienes operacijas galima palengvinti ir pagreitinti naudojant "Konica Minolta" robotizacijos (RPA) įrankius, kurie perima paprastas ir pasikartojančias užduotis - taip užtikrinama, kad darbuotojai galėtų sutelkti dėmesį į kūrybiškesnes ir vertingesnes užduotis. Panašiai duomenų saugumo kontekste "Konica Minolta" SIEM (Security Information and Event Management) sistema gali būti naudojama duomenims tikrinti realiuoju laiku, kad būtų galima iš karto aptikti grėsmes ir net iš anksto jas numatyti.
 
2 tendencija: hibridinis biuras taps standartu

Apklausos duomenimis, 52 proc. darbuotojų po pandemijos nori būti lankstesni savo buvimo vietos atžvilgiu. Tai reiškia, kad net 2022 m. skaitmeninis nuotolinis darbas arba hibridinis darbas daugelyje organizacijų taps standartine nuostata, o darbas tik organizacijos biure taps išimtimi. Ana Esteban, "Konica Minolta Business Solutions Europe" klientų kokybės vadovė, apibūdina besikeičiančią darbo aplinkos paradigmą: "Biuras bus suvokiamas veikiau kaip bendravimo vieta. Tai bus prezentacijų, komandos formavimo, naujų projektų pristatymo ar kitų užduočių, kai reikia suburti darbuotojus, atlikimo vieta."Vis svarbesni taps sprendimai, leidžiantys sklandžiai keistis informacija ir bendradarbiauti. Su "Microsoft 365" "Konica Minolta" suteikia galimybę išmaniai dirbti debesyje, pavyzdžiui, suteikdama komandoms galimybę vienu metu dirbti su dokumentais nepriklausomai nuo laiko ar vietos. "Konica Minolta" bendradarbiauja su "Microsoft", siekdama paspartinti savo klientų skaitmeninės darbo vietos transformaciją. Mažesniam darbuotojų skaičiui fiziškai esant biure, sumažės biuro patalpų poreikis, todėl biurai taps mažesni, o IT infrastruktūra turi tilpti į mažėjančią erdvę. Puikus šios evoliucijos pavyzdys yra "Konica Minolta" "Workplace Hub" - išsamus sprendimas, kuris sujungia serverio infrastruktūrą su spausdinimo ir dokumentų tvarkymo galimybėmis viename daugiafunkciniame įrenginyje.
 
3 tendencija: Debesijos sprendimai tampa verslo procesų prioritetu, o "debesija kaip paslauga" tampa dar ir dar svarbesni verslui.

2022 m. gebėjimas optimizuoti IT išteklių panaudojimą bus dar aktualesnis, nes spaudimas dėl įgūdžių trūkumo vis didės ir didės. 65 proc. informacinių technologijų direktorių sutiko, kad IT talentų samdymo iššūkiai daro neigiamą poveikį pramonei, todėl čia gali padėti debesijos sprendimai, išlaisvindami IT padalinius nuo būtinybės valdyti, apsaugoti ir atnaujinti IT infrastruktūrą, o šiuos vidinius išteklius sutelkiant į strategiškai vertingesnius projektus. Kartu debesijos sprendimai leidžia organizacijoms sekti išlaidas, lanksčiai pritaikyti paslaugas pagal besikeičiančius poreikius ir taupyti serverių pajėgumams skirtą biudžetą. Tai leidžia organizacijoms, nepriklausomai nuo jų dydžio ir gebėjimo konkuruoti dėl talentų, išlikti technologijų priekyje. "Keičiantis verslo modeliams, didėjant lankstumo ir efektyvumo poreikiui, organizacijos atsisako tradicinės IT infrastruktūros ir pereina prie "debesijos" strategijos", - komentuoja Philippas Schröderis, "Konica Minolta Business Solutions Europe" portfelio strategijos ir valdymo vadovas. "Tačiau viena iš sričių, kuri dažnai lieka veikti vietiniuose serveriuose, yra spausdinimo valdymo infrastruktūra. 
 
4 tendencija: Kibernetinių atakų ir piktybinių programėlių skaičius ir toliau augs.
Vienas iš hibridinio ir lankstaus darbo modelių iššūkių - duomenų saugumo užtikrinimas ir įmonių intelektinės nuosavybės apsauga. "Konica Minolta" atlikto tyrimo metu nustatyta, kad 37 proc. organizacijų virusą, kenkėjišką programinę įrangą ar bendrą saugumo grėsmę priskyrė būtent COVID-19 situacijos aplinkybėms. Daugiau nei pusė apklaustų įmonių per pastaruosius dvejus metus jau patyrė piktybinės programinės įrangos incidentą. "Daugėjant skaitmeninių darbo procesų, daugėja potencialių kibernetinių atakų. Tiek programinė, tiek techninė įranga turi sukurti tvirtą sieną nuo šių grėsmių. Taigi kibernetinis saugumas turėjo tapti dar svarbesniu organizacijų prioritetu", - aiškina Torbenas Mowka, "Konica Minolta Business Solutions Europe" produktų vadybininkas. Organizacijos dažnai neįtraukia į savo darbotvarkę to, kad daugiafunkciniai įrenginiai taip pat gali būti įsilaužėlių taikiniu. Todėl "Konica Minolta" atliko išsamius įsiskverbimo testus, kuriuos atliko "NTT DATA" ir "NTT Ltd." saugumo padalinys. Per 80 valandų trukusį bandymą inžinieriai nesėkmingai bandė įsilaužti į įrenginius. Be to, įdiegtas "Bitdefender" virusų tikrinimo sprendimas realiuoju laiku tikrina gaunamus ir siunčiamus duomenis, ieškodamas užkrėstų duomenų. Jei spausdinimo užduotys yra užkrėstos, "Bitdefender" jas pašalina.
 
5 tendencija: Tvarumas darbo vietoje - nuo išskirtinumo iki savaime suprantamos verslo dalies.

2021 m. lapkritį Didžiojoje Britanijoje vykusiame COP26 aukščiausiojo lygio susitikime pasaulio lyderiai susirinko aptarti šių laikų Nr. 1 temos - klimato kaitos ir veiksmų, kurių reikia imtis siekiant sustabdyti katastrofiškas jos pasekmes. Visi suinteresuotieji subjektai, įskaitant įmones, turi imtis veiksmingų priemonių. Bendrovėje "Konica Minolta" tvarumas jau seniai yra neatsiejama verslo strategijos dalis. Tai apima ir tvarias paslaugas klientams, kuriomis siekiama sumažinti jų išmetamo CO2 kiekį. Pavyzdžiui, paslauga "bizhub ECO" siūlo iš anksto nustatytą ekologišką daugiafunkcinių įrenginių konfigūraciją, kuri taupo tonerį ir automatiškai ištrina tuščius puslapius. Ji taip pat apima programą "Enabling Carbon Neutrality", skirtą sumažinti anglies dioksido išmetimą per visą įrenginio gyvavimo ciklą. Nuo 2015 m. jau sumažinta 30 000 tonų CO2. Be to, dėl bendradarbiavimo su "Treedom" už kiekvieną parduotą "bizhub ECO" paslaugą Kenijoje pasodinamas medis. "Šia paslauga prisidedame ir prie ekologinių, ir prie socialinių sprendimų", - aiškina Sharon Heymann, "Konica Minolta Business Solutions Europe" vyresnioji tvarumo valdymo ekspertė. "Tvarumas taip pat susijęs su visų prietaisų ir eksploatacinių medžiagų gyvavimo ciklu. "Konica Minolta" gaminiai kuriami atsižvelgiant į medžiagų ir energijos taupymą bei ilgą tarnavimo laiką, kad juos būtų galima lengvai pakartotinai naudoti po pirmojo naudojimo arba perdirbti pasibaigus jų gyvavimo ciklui."