"KONICA MINOLTA" SERTIFIKUOTA PAGAL ISO 27017 standartą

| 17 sausio 2022

Sertifikavimas parodo griežtą debesijos informacijos saugumą visos Europos verslo srityje. "Konica Minolta Business Solutions Europe" gavo ISO 27017 sertifikatą, kuris įrodo, kad visos debesijos paslaugos atitinka griežčiausius ir patikimiausius informacijos saugumo standartus. Tarptautinės standartizacijos organizacijos išleistas ISO 27017 standartas yra visame pasaulyje pripažintas informacijos saugumo standartas, taikomas debesijos infrastruktūrai.


Debesija tampa vis svarbesnė daugelio organizacijų IT strategijose, ji suteikia tokių privalumų, kaip didesnis lankstumas, nuotolinė prieiga prie duomenų vis labiau geografiškai nutolusiems darbuotojams ir gali būti plečiama atsižvelgiant į kintančius poreikius. Nenuostabu, kad 80 % "Quocirca" apklaustų organizacijų tikisi, kad artimiausioje ateityje jų IT bent pusiau bus pagrįstos debesų kompiuterija[1]. Tuo pat metu, kai svarbūs duomenys saugomi debesyje, jų saugumui turi būti teikiamas didžiausias prioritetas. Tačiau 33 % IT sprendimų priėmėjų debesijos ar hibridines platformas laiko didžiausia saugumo rizika[2].
 

ISO 27017 sertifikatas pabrėžia griežtą "Konica Minolta" įsipareigojimą užtikrinti debesijos saugumą
 

Siekdama užtikrinti, kad debesija netaptų saugumo rizika, "Konica Minolta" savo debesijos sprendimams apsaugoti taiko aukštus standartus. Pasaulyje pripažinto ISO 27017 sertifikato gavimas dar kartą patvirtina ir sustiprina esamus tvirtus bendrovės saugumo pagrindus: 2020 m. "Konica Minolta" gavo ISO 27001 informacijos saugumo valdymo sistemos (ISVS) sertifikatą, kuris apima holistinį bendrovės požiūrį į informacijos saugumą tiek organizacijoje, tiek teikiant paslaugas klientams. Dabar ISO 27017 šis sertifikatas taikomas ir "Konica Minolta Business Solutions Europe" teikiamai debesijos aplinkai, patvirtinant, kad "Konica Minolta" sukūrė saugią debesijos aplinką ir sumažino saugumo problemų riziką. Jis apima įvairias gaires, pavyzdžiui, griežtą debesijos aplinkos apsaugą nuo neįgaliotų asmenų prieigos arba apibrėžtą paslaugų teikėjo ir kliento atsakomybę.
 

Įmonėms įsisavinant skaitmeninimą, mūsų klientai žino, kad "Konica Minolta" yra vienas iš geriausių partnerių, galinčių padėti sukurti ir įgyvendinti jų skaitmeninės darbo vietos viziją - su sprendimais, atitinkančiais aukščiausius informacijos saugumo ir duomenų apsaugos lygius. Todėl džiaugiamės, kad visiškai įvykdėme griežtus audito reikalavimus. Gavę ISO 27017 sertifikatą galime įrodyti, kad mūsų 360º požiūris į informacijos saugumą apima visą mūsų debesijos paslaugų spektrą ir užtikrina klientams visišką ramybę.

Olafas Lorenzas, "Konica Minolta Business Solutions Europe" Tarptautinės rinkodaros skyriaus vadovas.
 

Aukšti "Konica Minolta" duomenų centrų saugumo standartai
 

"Konica Minolta" debesijos saugumo koncepcija iš esmės apima šiuos duomenų centrų saugumo aspektus: Duomenų centrai Vokietijoje ir Švedijoje yra suskirstyti į penkias arba keturias saugumo zonas: Prieiga reguliuojama pagal išsamią prieigos valdymo koncepciją, o norint pereiti per zonas, reikia skirtingų lygių autentiškumo patvirtinimo. Visi klientų duomenys patikimai apsaugoti naudojant specialią nuolatinę atsarginių kopijų sistemą. Klientams garantuojama visiška tinklo izoliacija platformoje, įskaitant jų nuosavą tinklo segmentą, maršrutizatorius ir ugniasienes. Siekiant dar didesnio saugumo, galima pasirinkti papildomą mikrosegmentaciją, naudojantis paskirstytosios valstybinės užkardos paslaugomis. Visose serverių patalpose atsparumas ugniai yra ne mažesnis kaip 90 minučių, jose įrengta ankstyvojo gaisro aptikimo sistema, sujungta su ankstyvojo gaisro aptikimo ir šilumos jutikliais. Vokietijoje universiteto miestelio elektros tiekimo aplinka sukurta kaip nepertraukiama autonominė sistema, sujungta su avarinio maitinimo generatoriais. Švedijoje esančiame duomenų centre yra du nepriklausomi energijos šaltiniai (2N maitinimo sistema) su kelių rezervinių blokų technologija. Dėl šių priemonių generatoriai užtikrina bent 72 (Vokietijoje) arba 24 (Švedijoje) valandų nepriklausomą veikimą.
 

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) reikalauja visiškai apsaugoti duomenis, perkeliamus iš vietinės aplinkos į debesiją. Kadangi abu duomenų centrai yra Europoje, "Konica Minolta" ne tik siūlo GDPR reikalavimus atitinkančius sprendimus, bet ir padeda savo klientams pasiekti aukštą duomenų suverenumo lygį, nes jie visada išlaiko savo duomenų ir taikomųjų programų kontrolę.
 

"Konica Minolta" taip pat siūlo išsamius saugumo sprendimus spausdinimo debesijos srityje. Neseniai "Quocirca" įvertino "Konica Minolta" kaip lyderę spausdinimo saugumo srityje.[3] Pasak "Quocirca", "Konica Minolta" debesų spausdinimo paslaugų portfelis "apima daugybę parinkčių, skirtų klientų saugumui palaikyti ir didinti. Duomenų ir dokumentų saugumas užtikrinamas šifruojant ir naudojant sertifikuotus duomenų centrus, naudojant sekimo autentifikavimą, vaidmenimis pagrįstą prieigos kontrolę ir kontroliuojamą svečių prieigą. Siekdama spręsti su duomenų apsauga ir privatumu susijusias problemas, "Konica Minolta" iki minimumo sumažina dalijimąsi duomenimis."

 [1] Quocirca, 2021 m: The Cloud Print Services Market Landscape, 2021, https://quocirca.com/content/quocirca-mps-2021/.

[2] Quocirca, 2022: The Print Security Landscape (Spausdinimo saugumo kraštovaizdis), 2022 m. Nuotolinių ir hibridinių darbuotojų saugumo užtikrinimas, https://quocirca.com/quocirca-print-security-landscape-2022/

[3] Quocirca, 2022: The Print Security Landscape, 2022. Nuotolinių ir hibridinių darbuotojų saugumo užtikrinimas, https://quocirca.com/quocirca-print-security-landscape-2022/