Komercinės ir pramoninės spaudos prognozės 2024 m. - Konica Minolta įžvalgos

| 15 sausio 2024

Konica Minolta Business Solutions Europe tarptautinės rinkodaros skyriaus vadovo Olafo Lorenzo komentaras

Skaitmeninės spaudos potencialas išlieka augantis.


Artėjant „Drupa“ parados metams, kai skaitmeninės spausdinimo technologijos pirmauja, palyginti su kitais spausdinimo būdais, išliekame pozityvūs dėl ateities - ne tik todėl, kad ekspertai „Smithers“¹ dabar teigia, jog tikimasi, kad skaitmeninės spausdinimo įrangos pardavimai pirmą kartą aplenks analoginės spausdinimo įrangos pardavimus per mažiau nei trejus metus. 

Skaitmeninės spaudos transformacija smarkiai paspartėjo kilus pandemijai ir ateityje ji ir toliau bus pagrindinė. Vertę gali gauti įmonės, perimančios šią technologiją.


Skaitmeninės spaudos pažanga bus nesustabdoma


Esame įsitikinę, kad nors ekspertai prognozuoja, jog per ateinančius penkerius metus bendras spausdinimo įrangos pardavimas sumažės palyginti nedaug, skaitmeninės spausdinimo įrangos pažanga nenumaldomai tęsis. Remiantis „Smithers²“ duomenimis, pasaulinė spausdinimo įrangos rinka, kurios vertė praėjusiais metais siekė 16,8 mlrd. dolerių, iki 2028 m. sumažės labai nežymiai - iki 16,4 mlrd. dolerių.

Pasak „Smithers“³, nors analoginės spaudos įrangos pardavimai mažėja (fleksografija bus vienintelis analoginės spaudos procesas, kurio įrangos pardavimai per ateinančius penkerius metus didės), skaitmeninių spaudos mašinų skaičius apskritai augs. „Smithers“ atlikta 10 metų laikotarpio nuo 2018 m. analizė rodo, kad iki 2026 m. skaitmeninės įrangos pardavimai aplenks analoginės įrangos pardavimus. Didės ir rašalinės, ir tonerinės įrangos pardavimai, o didžiąją augimo dalį sudarys rašalinės įrangos pardavimai. Kaip vieną iš veiksnių, dėl kurių vis daugiau užduočių bus perkelta iš analoginio gamybos proceso, „Smithers“ nurodo greičio ir kokybės gerėjimą, taip pat pirkėjų reikalavimus lankstesniam, mažesnių tiražų užsakymų atilikimui.Diagrama pagal „Smithers“: Pasaulinių spausdinimo rinkų ateitis iki 2028 m.

 

Augimas vyks nepaisant nežinomybės, kurią lemia numanomas pasaulinis spaudos gamybos nuosmukis. Džiugu, kad komercinės spaudos, etikečių, pakuočių ir spaudos apdailos sektoriai naudojasi nuolatine skaitmeninės spaudos pažanga.


Skaitmeninės spausdinimo įrangos vertė nuolat augs


Skaitmeninė spauda auga daugelyje gamybos procesų, taip pat etikečių ir pakuočių srityse. Analitikų „Smithers⁴“ duomenimis, prognozuojama, kad skaitmeninės spausdinimo įrangos vertė 2023-2028 m. nuolat augs.  
 
2022 m. skaitmeninės spaudos mašinos sudarė beveik trečdalį visos spausdinimo įrangos vertės - 5,5 mlrd. dolerių. Iki 2028 m. skaitmeninių spaudos mašinų pardavimai išaugs iki 5,9 mlrd. dolerių.
 

Skaitmeniniam spausdinimui didelę paslaugą daro inkjet technologijos sėkmingumas. Automatizavimas ir padidintas našumas - skaitmeninio spausdinimo procesai, kurie gali atverti naujas galimybes atsižvelgiant į jų gebėjimą spausdinti lanksčiai pagal poreikį, kas sukuria naujas rinkas.

 

Galutinės ekosistemos - svarbiausias darbotvarkės klausimas


Manome, kad ateityje didesnės automatizacijos ir naujoviškų kompleksinių ekosistemų poreikis ir toliau išliks svarbiu darbotvarkės klausimu ir bus esminis klientų, taip pat prekių ženklų ir gamintojų varomoji jėga.

Viena vertus, rankinių procesų mažinimas ir gamybos etapų automatizavimas padeda organizacijoms išvengti papildomų rūpesčių. Kita vertus, tai padeda sumažinti medžiagų ir atliekų kiekį. Atsižvelgdami į Konica Minolta ilgalaikį tvarios ateities planą - EcoVision 2050 – taip pat nepamirštame savo atsakomybės tausoti mūsų planetos išteklius.

Esame įsitikinę, kad viena iš sričių, apie kurią 2024 m. bus daug kalbama, yra Europos Sąjungos reglamento dėl produktų, kurių gamybai neiškertamas miškas, padariniai. Tai platesnio veiksmų plano, skirto kovoti su miškų naikinimu ir nykimu, dalis, pirmą kartą išdėstyta 2019 m. Komisijos pranešime „ES veiksmų, skirtų pasaulio miškams apsaugoti ir atkurti, spartinimas“. Daugiau informacijos galite rasti Europos bendrijos interneto svetainėje čia⁶. Tikimasi, kad vadovaujantis naujuoju reglamentu dėl produktų, kurių gamybai nėra kertami miškai, sumažės išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis ir sumažės biologinės įvairovės nykimas. Jis yra platesnio veiksmų plano, skirto kovoti su miškų naikinimu ir miškų degradacija, dalis, taip pat apima medieną ir iš jos pagamintą popierių.


Naujos taisyklės paskatins didesnį skaitmeninės įrangos pardavimą


Reglamentas pradėtas taikyti 2023 m. birželio pabaigoje, o veiklos vykdytojai ir (arba) prekybininkai turi per 18 mėnesių jo laikytis. Atsižvelgiant į tai, jog šis reglamentas įsigalios 2024 m. pabaigoje, ši tema iki šiol nebuvo plačiai nagrinėjama visuose mūsų matytuose tyrimuose. Esame įsitikinę, kad šiuo reglementu bus paskatintas didesnis skaitmeninės įrangos pardavimas ir paspartinta skaitmeninė transformacija (DX). Taip pat yra svarbūs skaitmeninio spausdinimo privalumai: spausdinimas pagal poreikį, jokio atliekų švaistymo ir didelių atsargų poreikio.

„IDC“ analitika nurodo, kad spausdinimo paslaugų pardavėjai miškų kirtimo problemą paprastai sprendžia įsipareigodami atkurti miškus (atsodinti medžius) pagal sunaudoto popieriaus kiekį arba išspausdintus puslapius. Tačiau naujuose teisės aktuose miškingumo situacija atidžiau nagrinėjama kiekvienoje šalyje atskirai, pavyzdžiui, saugant senus miškus. Viena iš 2024 m. prognozių⁷ - iki 2026 m. 60 proc. visų įmonių turės su spausdinimu susijusių anglies dioksido kompensavimo tikslų.


Naujosios galimybės 


Mūsų nuomone, šie pokyčiai taip pat padės komercinėms spaustuvėms sutelkti dėmesį į ekologiškas gamybos darbo eigas. Darbo eigos, programinės įrangos ir procesų automatizavimas kartu su debesų kompiuterijos sprendimais taip pat yra pagrindiniai efektyvumo veiksniai, kurie yra „išmaniosios gamybos“ dalis. Visa tai padeda operatoriams maksimaliai padidinti spaudos mašinų darbo laiką, greičiau pašalinti gedimus ir optimizuoti spaudos našumą.  

Viena iš temų, kurios svarba vis didėja, yra programinė spauda. Tai procesas, apimantis programines ir technines įrangas bei duomenų integravimą, siekiant racionalizuoti ir optimizuoti spausdinimo procesus. Jis gali pakeisti poligrafijos pramonę, nes yra išmatuojamas rinkodaros komplekso elementas su įrodyta investicijų grąža. Programinė spauda jau įgauna vis didesnį populiarumą kaip koncepcija, kuri užtikrina individualizuotos spaudos poveikį ir skaitmeninės rinkodaros operatyvumą.


Naujų kūrybiškumo formų demonstravimas parodoje „Drupa“


Mūsų nepalaužiamą įsipareigojimą klientams ir naujovėms įrodysime dalyvaudami „Drupa“, didžiausioje pasaulyje spausdinimo technologijų parodoje, kuri vyks 2024 m. gegužės 28 - birželio 7 d. Diuseldorfo parodų rūmuose Vokietijoje, 8B salėje. 

Jau daugiau nei dešimtmetį esame Europos A3 formato spalvoto profesionalaus spausdinimo rinkos lyderiai⁸, todėl didžiuojamės, kad pasiekėme didžiulę pažangą skaitmeninio spausdinimo srityje tiek naudodami savo tonerines, tiek rašalines technologijas, tačiau kartu pripažįstame, kad ateinančiais metais mūsų klientams, kurių Europoje yra apie 15 000, teks susidurti su dideliais iššūkiais. Tačiau esame tikri, kad problemos, su kuriomis susiduria kai kurie iš jų, pavyzdžiui, žaliavų tiekimas, palengvės.


Įsipareigojimas vykdyti aktyvias mokymo programas


Be pasiūlos ir paklausos problemų, visi mūsų klientai, įskaitant spaustuves, gamybą, CRD ir korporacijas, nėra apsaugoti nuo kitų netiesioginių pasaulio įvykių padarinių. Dėl pandemijos ir priverstinio uždarymo nemažai patyrusių darbuotojų išėjo į pensiją anksčiau laiko, todėl dar labiau trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, be to, vis dažniau norima dirbti iš namų.


Tačiau manome, kad mūsų klientai sieks skirti daugiau lėšų patrauklioms mokymo programoms, nuolatiniam darbuotojų tobulėjimui, taip pat darbo ir asmeninio gyvenimo derinimui. Dėl to, kad mūsų produktus klientams yra lengva naudoti, darbo vietos talentams, kurių jie ieško įmonės, tampa patrauklesnės. O kodėl gi nepasirūpinus, kad būtų įdarbinta daugiau jaunų talentų - ir patiems juos apmokyti! Daugiau apie mūsų požiūrį galite paskaityti šiame tinklaraštyje⁹.  

Ateityje vis svarbesnė bus "Industry 5.0" - besiformuojantis industrializacijos etapas, kuriame žmonės dirba kartu su pažangiomis technologijomis ir dirbtinio intelekto valdomais robotais, kad būtų patobulinti darbo vietos procesai. Visa tai į "Industry 4.0" sugrąžins žmogiškąjį aspektą, taip pat padidins atsparumą ir didesnį dėmesį tvarumui.

Kad ir kas mūsų lauktų ateityje, mūsų įsipareigojimas išlieka teikti geriausias įmanomas paslaugas visiems savo darbuotojams, klientams ir partneriams.


   
¹ Smithers: The Future of Global Print Equipment Markets to 2028, Executive Summary, Page xxiii
² Smithers, The Future of Global Print Equipment Markets to 2028. Introduction, Market overview – printing equipment markets, 2018–28, page 9 
³ Smithers: The Future of Global Print Equipment Markets to 2028, Executive Summary, Page xxiii 
⁴ Smithers: The Future of Global Print Equipment Markets to 2028, Market Overview, Page 10 
⁵ Smithers: The Future of Global Print Equipment Markets to 2028, Market Overview, Page 23
⁶ European Commission website, Environment section, Deforestation-free products. 
⁷ IDC FutureScape: Worldwide Imaging, Printing, and Document Solutions 2024 Predictions
⁸ Infosource
⁹  Konica Minolta, See the Potential Blog: Hire young talent – and train them yourself!